I letos se Křižovatka stala na jednu noc domovem několika dětí, které se rozhodly pro nevšední zážitek a přespat v knihovně. Akce proběhla 23. – 24. 3. 2018 od 17:45  do 9:00.

Večer jsme zahájily seznámením všech účastníků, po které následovala večeře. Po večeři proběhla krátká soutěž o tom, co si děti pamatovali z puštěného videa Jak Pejsek s Kočičkou vařili dort. Abychom nezůstali jen u sledování, měly děti možnost si takové podobné dorty vyrobit. Rozdělily se na dvě skupinky, z nichž jedna „vařila“ dort plný dobrých surovin a druhá skupinka to naopak pojala jako výrobu nechutného dortu plného nedobrých věcí (oba dorty jsou k vidění v knihovně). Když už byly děti s dorty spojené, podívaly se na video o zvířátkách, jaké máme, jak se k danému tvorečkovi chovat a pak si vyzkoušely, kolik z nich jsou schopné poznat. Všechny děti to zvládly na výbornou! Protože se už pomalu blížila desátá a mírná únava už byla na dětech znát, proběhlo čištění zoubků a ulehnutí do spacáčků. To děti spíš probudilo a tak sice zalehly, ale ještě nějakou dobu štěbetaly. Naštěstí nás ale navštívil pan Andersen, který dětem přečetl pohádku na dobrou noc, v duchu tématiky O pyšné noční košilce od Josefa Čapka. Po té už děti definitivně usnuly.

Jak šly docela dlouho spát, tak naopak ráno byly na nohou už od brzkých ranních hodin. Oficiální čas, který jsme my jako organizátorky zaznamenaly, bylo 6:10, ale máme podezření, že byly vzhůru o něco dřív. Než jsme přichystaly snídani, byla dětem puštěna krátká pohádka. Po snídani si pak všechny opět vyčistily zoubky a společnými silami jsme sbalily spacáčky. Tím ale program neskončil. Ještě následovalo scénické čtení a povídání si s dětmi o hračkách. Jaké mají, jak se o ně starají, a co dělají s hračkami, se kterými si už nelze hrát. Pak každé z dětí dostalo diplom a malý dáreček na odvahu a účast na Noci s Andersem. Než jsme děti definitivně propustily, ještě jsme se společně vyfotily. Protože ale bohužel někteří rodiče nechtěli, aby se fotka s jejich dítkem objevila na internetu, můžeme zde zveřejnit fotku ne všech účastníků.

Poznáte, který dort je ten „špatný“?

Kdopak asi vyhrál soutěž?

Scénické čtení s Markét

Noc s Andersenem